Basın Odası- VitrA Türkiye

Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Eczacıbaşı VitrA

Voleybol DenizBank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi'nde, Avrupa şampiyonu Eczacıbaşı VitrA oldu!

Polonya'nın Szczecin kentinde Chemik takımının ev sahipliğinde iki gün süren organizasyonun sonunda madalya seremonisi gerçekleştirildi.

Eczacıbaşı VitrA'nın Avrupa şampiyonluğunu kazandığı Dörtlü Final'de, İtalyan ekibi Unendo Yamamay ikinci, yine Türkiye'den VakıfBank ise üçüncü sırayı alırken, düzenlenen seremonide Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Andre Meyer, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ve Polonya Voleybol Federasyonu Başkanı Pavel Papke de hazır bulundu.

Önce üçüncü olan VakıfBank'a, ardından da ikinci olan Unendo Yamamay'a madalyaları takdim edilirken, Eczacıbaşı VitrA ekibine madalyaları ile şampiyonluk kupası verildi. Eczacıbaşı VitrA'nın madalyalarını, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ile Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Tanju Kaya takarken, şampiyonluk kupasını ise CEV Başkanı Andre Meyer'in elinden takım kaptanı Esra Gümüş Kırıcı aldı.

Turnuvanın en değerli oyuncusu Eczacıbaşı VitrA'dan Larson olurken, Gülden en iyi libero, en iyi orta oyuncu Fürst ve Poljak, De La Cruz de en iyi pasör çaprazı seçildi. Vakıfbank oyuncusu Rasic ise başarılı oyunuyla ödüle layık bulundu.