Basın Odası- VitrA Türkiye

Good Design’dan VitrA’ya 3 Ödül Birden...

VitrA, dünyanın en saygın tasarım yarışmaları arasında yer alan Good Design’dan 3 ödül birden aldı. VitrA’nın Bella asma klozeti, yeni Water Jewels çanak lavaboları ve yeni Options Lux banyo mobilyası serisi, The Chicago Athenaeum Museum tarafından Good Design ödülüne layık görüldü. VitrA tasarım ekibinden Seden Arzu Tek, Begüm Becermen ve Gürol Erkal’ın imzasını taşıyan ürünler; yenilikçilik, tasarım ruhu, işlevsellik, estetik, teknik özellikler ve tüketiciye sağladığı fayda gibi kriterlerle değerlendirildi.

VitrA’nın ürünleri, bugüne kadar iF, EDIDA, PlusX, Red Dot ve Wallpaper gibi dünyaca ünlü tasarım ödüllerini almaya hak kazandı.

GOOD DESIGN Ödülünü Alan VitrA Ürünleri

Banyosunu renklendirmek isteyenlere farklı alternatifler sunan yeni Water Jewels çanak lavaboları; renk ve desen alternatifleriyle dekorasyonda yaratıcılığı özgür kılıyor. Water Jewels, 2012 yılında iF Product Design Ödülü’ne de layık görüldü.

Options Lux banyo mobilyaları, doğadan ilham alan tasarımıyla banyoların havasını değiştiren bir şıklık sunuyor. Doğal, kaliteli ve zamansız ürünleri tercih edenlerin vazgeçilmezi Options Lux, Amerikan ceviz ve siyah renklerdeki doğal ahşap kaplamasıyla dikkat çekiyor.

Kullanışlı ve kişiye özel banyo düzenleri sağlayan Options serisinin ürünü olan Bella asma klozet, tasarım esnekliğini fonksiyonla buluşturuyor. Bella’nın, Plus X Tasarım Ödülü de bulunuyor.