Basın Odası- VitrA Türkiye

iF’ten, VitrA’ya 5 ödül birden!

VitrA, ürün ve tasarım kalitesi açıs�ndan dünya çapında mükemmelliğin sembolü olarak kabul edilen iF’ten, 5 ödül birden aldı. VitrA’nın Vichy, Uptown ve IsoTile karo serileri, Nest Trendy banyo koleksiyonu ve Metropole serisinde yer alan yeni Rim-Ex klozetler, iF Product Design Award 2014 ödülüne layık görüldü. VitrA tasarım ekibinin yanı sıra, NOA ve Pentagon tasarım ofislerinin imzasını taşıyan ürünler; yenilikçilik, tasarım ruhu, işlevsellik, estetik, teknik özellikler ve tüketiciye sağladığı fayda kriterleriyle değerlendirildi.

Fransız porseleninin, ince detaylı rölyeflerle duvarlara yansımasını sunan Vichy, VitrA karo tasarım ekibinden Tuba Büyükkaraduman’ın imzasını taşıyor.

Beton görünümüyle şehrin dokusunu mekanlara yansıtan Uptown porselen yer karoları, Erden ve Selma Gülkan tarafından tasarlandı.

VitrA İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen IsoTile, binanın dış cephesinde yalıtım ve kaplama yapabilmek için farklı malzemeler kullanma zorunluluğunu, tek bir ürünle ortadan kaldırıyor.

Günümüzün çocuklu ailelerinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Nest Trendy banyo serisi, Finlandiyalı tasarım ofisi Pentagon’un imzasını taşıyor.

Özel kanalsız tasarımı sayesinde bakteri üremesini engelleyen Rim-ex klozet, Alman endüstriyel tasarım stüdyosu NOA tarafından dizayn edildi.

VitrA’nın ürünleri bugüne kadar; EDIDA, Good Design, iF, PlusX, Red Dot, Wallpaper, Interior Innovation ve Design Plus gibi dünyaca ünlü tasarım ödüllerini almaya hak kazandı.