Basın Odası- VitrA Türkiye

VitrA, yeni porselen karolarını Cersaie fuarında tanıtıyor.

VitrA, yeni karo serilerini, dünyanın en büyük seramik ve banyo fuarı Cersaie’de tanıtmaya hazırlanıyor. 28 Eylül-2 Ekim 2015 tarihleri arasında, İtalya’nın Bolonya kentinde düzenlenecek fuarda, seramik ve banyo sektöründe dünyanın önde gelen kuruluşları, en yeni ürünlerini sergileyecek. 2003 yılından bu yana fuara katılan VitrA’nın bu seneki standında; uzman ekibinin tasarladığı seramikler, profesyonellere yönelik oluşturulan PRO yaklaşımı altında malzemeden ilham alan Nature, geniş renk dünyası ile Arkitekt Color ve farklı yüzey özellikleri ile projelerde esneklik ve özgürlük sağlayan Matrix serileri ile sergilenecek. Farklı beklenti ve zevklere uygun tasarlanan seriler, mimarlara ve iç mimarlara geniş seçenekler sunmayı hedefliyor.

VitrA’nın Arkitekt Color koleksiyonunda, renklerin mükemmel uyumunu ve yarattığı etkileri mekânlara taşıyan porselen ve duvar serileri sergileniyor. Yaşamı çeşitlendiren, mekânlara anlam ve değer katan renkler, VitrA Arkitekt Color dünyasında mimarlara ve iç mimarlara ilham vermesi için yeniden düzenleniyor. 4 seriden oluşan koleksiyonda; kırmızı, mavi, yeşil, siyah ve beyaz gibi ana renklerin hakim olduğu Arkitekt Basic, havuz ve spa için tercih edilen mavi ve turkuvaz tonlarının yer aldığı Arkitekt Aqua, en çok tercih edilen nötr renklerden bej ve gri tonlarıyla üretilen Arkitekt Neutral, ilhamını güncel trendlerden ve moda renklerden alan Arkitekt Mood ziyaretçilerle buluşuyor.

Doğallığı ve yarattığı sonsuz olasılıkları mimarlara ve iç mimarlara ilham veren VitrA Nature Koleksiyonu, doğanın sürekliliğinden kopmayan, her gün yeni ve taze hissettiren yaşam alanları yaratıyor. Doğadan esinlenen koleksiyonda; mermer, taş, ahşap, metal, beton ve seramik gibi temel yapı malzemelerini farklı ebat, renk ve desenlerle zenginleştiren, zamandan ve trendlerden bağımsız seriler yer alıyor. Evlerden restoranlara, alışveriş merkezlerinden havaalanları ve otellere kadar her türlü mekânda kullanılabilen seriler, farklı ihtiyaç ve beklentiler için yenilikçi çözümler sunuyor.

VitrA’nın Matrix koleksiyonunda ise farklı yüzey özellikleri ile yaratıcılıkta yeni ufuklar açıyor. Matrix koleksiyonu, porselen dünyasında teknik ve yaratıcılığa geniş imkân veren ürün gamına ilham vermek, renk ve zenginlik katmak amacıyla tasarlandı. Toplam 3 farklı yüzey, 3 farklı ebat ve 10 renk seçeneğiyle Matrix koleksiyonu yaşam alanlarına farklı bir tarz katıyor.