Tarayıcınız desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

VitrA Danışma Hattı: 0850 311 70 70
VitrA ile Mimarlık

Mimarlık ve kent planlamasının, zengin bir tarihi doku üzerinde yer alan ülkemiz için çok önemli olduğuna inanan VitrA, kuruluşundan bu yana bu alanlarda çalışmalar yapıyor. Profesyonellerden akademisyen ve öğrencilere, yatırımcılardan kullanıcılara kadar, mimarlıkla ilgili farklı grupların sürece dahil olduğu projelere destek veriyor veya kendi projelerini geliştirerek mimarlık kültürünün gelişimi konusunda aktif rol üstleniyor.

VBenzeri
VitrA'nın katkılarıyla hazırlanan VBenzeri, yaratıcı disiplinlerinlere ilham veren yerel bir kaynak olma hedefiyle 2013’te yola çıktı. Çok sesliliğe, güncel ve özgün içerik üretmeye inanan VBenzeri; mimarlık, iç mekan ve tasarıma dair konuları, onların en büyük destekçisi inovasyonla birlikte ve özgün bir anlatımla sunuyor. VitrA’nın mimarlığı odağına alan projelerine de yer veren VBenzeri; güncel haber ve dosya konularıyla, Türkiye’den ve dünyadan mimari - tasarım etkinliklerinin yansımalarını aktarıyor. Alanında uzman isimlerin ofislerine konuk olarak video röportaj seçkisi hazırlıyor. Konuk editörleriyle perspektifini genişleten VBenzeri; Venedik Mimarlık Bienali, Milano Tasarım Haftası, Londra Tasarım Bienali ve İstanbul Tasarım Bienali gibi uluslararası etkinlikleri yakından takip ediyor. Aktif olarak kullandığı sosyal medya kanalları aracılığıyla düzenli olarak takipçileriyle buluşuyor.
VitrA ile Kentin Hayalleri
Kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri, 2016 yılında başladı. Kent ve mimarlık arakesitinde hazırlanan programın ilk yılında İzmir, Adana, Ankara, Kayseri ve Antalya’da paneller düzenlendi.
VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi
VitrA, Türk Serbest Mimarlar Derneği ile birlikte, 2011-2016 yılı arasında VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi adlı projeyi hayata geçirdi. Farklı yapı türlerini eksen alarak, Türkiye çağdaş mimarlık ortamını belgelemeyi, tartışmayı ve yeni çalışmalar için zemin oluşturmayı hedefleyen proje kapsamında, 2000 sonrasında Türkiye’de hayata geçirilen mimari yaklaşımlar tipolojiler üzerinden aktarıldı. Her yıl bir yapı tipi belirlenerek, 50 projelik seçkiye yer veren bir kitap yayımlandı. Ayrıca, yapı tipi ya da etrafındaki kavramlara dokunan içerikte bir sergi hazırlandı. Panel, film gösterimi, gezi gibi etkinliklerle zenginleştirilerek yıla yayılan proje, mimarlıkla ilgili üretim yapılmasına olanak tanıyan bir platform oluşturdu.
VitrA ile Mimari Keşif
VitrA, geleceğin mimarlarının çağdaş bilgilerle donatılmasına zemin hazırlamak amacıyla, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’na 2007 yılından bu yana destek veriyor. Programın zorunlu derslerinden “Dünya Kentleri”nde öğrenciler, mimarlığı metropoller içinde keşfediyor; dünyada gündem oluşturmuş kentleri, modern mimarlık dağarcığına kattıkları değer açısından irdeliyor. Akademik takvim boyunca seçilen şehir ve mimarisiyle ilgili seminerler yapılıyor, yıl sonunda ise VitrA’nın desteğiyle araştırma ve keşif hedefli bir gezi düzenleniyor. Ders kapsamında derlenen tüm malzemeler; sergi, panel, kitap gibi araçlarla daha geniş kitlelerle paylaşılıyor. Proje kapsamında bugüne kadar Viyana, Şikago, Londra, Amsterdam, Barselona, Hamburg, Berlin, Paris ve Venedik olmak üzere 9 kent ele alındı.
Teknik Özellikler
Tamamlayıcı Ürünler
İndirilebilir Dosyalar
Değiştirilebilir Özellikler  
Genel Bilgiler
Tüm Ürünler
Ürün Sihirbazı
Tasarım:
Koleksiyonu İncele
Koleksiyonu
Tümünü İndir
Ürünler
Banyolar