Sıkça Sorulan Sorular- VitrA Türkiye

Sıkça Sorulan Sorular

İç takımların contaları neden 2 yıl garantilidir?

2 yıllık garanti süresi, su basıncındaki oynamalar, suyun kalitesindeki değişkenlik ve inorganik maddeler dikkate alınarak belirlenmiştir.

Klozet kapağını neyle temizlemeliyim?

Ürünü pamuk esaslı nemli bez ve duru su, sabunlu su veya çizici ve çözücü olmayan temizlik malzemeleri (paslandırıcı ve klor içermeyen) ile temizleyebilirsiniz.

Klozet kapağının altı neden çabuk sararıyor?

Klozet kapağının altına sıçrayan damlaların temizlenmemesi zaman içinde bu tür sararmalara neden olabileceği için uygun koşullarda düzenli temizlik yapılmasını öneririz.

Klozet kapağı modelinin adı, kapağın üzerinde yazıyor mu?

Model bilgisi ürün üzerinde bulunmuyor ancak alt kapaktaki gri veya beyaz baskı takozları çıkarıldığında takozların oturduğu yuvanın iç kısımlarında çift haneli ürün kodunu bulabilirsiniz. (05, 84, 85 vb.)

Fotoseller (pisuvarlar için çalışma prensibi) nasıl çalışıyor?

Fotoseller kızıl ötesi ışın tepkimesi ile çalışır, alıcı ve verici frekansların verici frekansını karşıya gönderir. Geri dönen ışın alıcı frekans ile etkileşime geçerek çalışır ve yıkama yapılır.

İstanbul ledli kapaklar doğrudan elektrikle çalışır mı?

Hareket sensörü uygulaması olmadan doğrudan şebeke elektriği led ışıklar patlatabilir. Led ışık 12 volt ile çalışır.

Bedensel engelli ürünlerin ana özellikleri nelerdir?

Bu ürünler VitrA tarafından özel ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanmıştır. Kullanıcı güvenliği için kaymaz yüzeyli olarak üretilirler. Ayrıca ergonomik açıdan kullanıcının hayatını kolaylaştıracak ayrıntılar sunarlar.

VitrA Fresh deterjan haznesinde hangi temizlik maddesini kullanacağım?

Ürününüzün uzun ömürlü olması için katı olmayan, toz içermeyen, sıvı temizlik malzemeleri tercih edilmelidir.

Pisuvar pilli yıkama sistemlerini, elektrikliye çevirebilir miyim? Ya da elektrikli yıkama sistemlerini pilliye çevirebilir miyim?

Her iki ürün de enerji olarak aynı yükü taşıdığından birbirine çevrilebilir. Bu konuda destek almak için yetkili servislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Klozet kapaklarının arka bağlantı noktaları ile klozet arasında 3-5 mm aralık var? Kapak bu nedenle kırılır mı?

Hayır, bu aralık yüzünden kapak kırılmaz. Klozet kapaklarımızın arka bağlantı noktaları ile klozet arasında bulunan 3-5 mm aralık, klozetin seramik malzemesinin gözle görülmeyecek şekil değişimlerini dengelemek için bilerek tasarlandı.

Metal menteşeler paslanmaz çelikse neden paslanıyor? Temizlik esnasında ne yapılmalı?

Klozet kapak menteşelerimiz üst kalite paslanmaz çelikten yapılır ve özel bir işlemle paslanmazlık özelliğinin daha kalıcı olması sağlanır. Fakat asit içerikli temizlik maddeleri yüzeyde yanma oluşturur ve bu nedenle ürün paslanmaz özelliğini yitirebilir. Bu nedenle bu ürünlerin temizliğinde asit içerikli temizlik malzemesi kullanmamanızı öneririz.

Her kapak her klozete uyumlu mu?

Ürün kataloglarımızda bulunan, klozet ve kapak uyum şemasını dikkate alarak ürün seçmenizi öneririz. Model isimleri ve ürün kodlarımız hakkında detaylı bilgiye kataloglar ve web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Alacağım herhangi bir iç takım benim klozetimde çalışır mı?

Ürün kataloglarımızda bulunan, iç takım ve rezervuar uyum şemasını dikkate alarak ürün seçmenizi öneririz. Model isimleri ve ürün kodlarımız hakkında detaylı bilgiye kataloglar ve web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Üst kapağa otursam kırılır mı ya da beni taşır mı?

Klozet kapaklarının üst kapakları taşıyıcı amaçlı üretilmediğinden üzerine oturulması halinde kırılabilir. Ürün montaj ve kullanma kılavuzumuzdaki uyarıları dikkate almanızı öneririz.

Diğer markaların rezervuar koku tabletleri seramiğe veya iç takıma zarar verir mi?

Bu tabletler asit içerikli ve çözücü özelliğe sahip oldukları için ürünlerin conta ve gövdelerine kalıcı zarar verebilirler.

Aldığım iç takım neden su az geldiğinde çalışmıyor?

Conta ve O-ring ile hareket edebilen bu ürünler 6 bar üstü, 0,5 bar altı basınç uygulandığında fonksiyonunu yerine getiremez ve su sızdırma riski ortaya çıkar. Bu sorunu çözebilmek için tesisat basıncının uygun basınç aralığına göre düzenlenmesini öneririz.