Sıkça Sorulan Sorular- VitrA Türkiye

Sıkça Sorulan Sorular

Satın aldığım çizgili/desenli duş kabininin camlarını neyle temizlemeliyim?

Desensiz düz camlardan farklı olarak desenli/çizgili camların temizliğinde asit içermeyen cam silicileri kullanmanızı öneririz. Özellikle kireçli bölgelerde duş sonrasında, nemli veya kuru bezle yüzeyin kurulanması oldukça önemlidir. Plastik su çekçeği ile de su lekelerini giderebilirsiniz.

Banyo kabinimin montajı esnasında duş teknesi etrafına silikon sıkıldı. Daha ince silikonlama yapılması mümkün mü?

Uygun silikon miktarı banyonun duvar ve zeminine göre değişebilir. Zemin ve duvar, terazili ve gönyeliyse daha az silikon kullanılır. Fakat duvarınız ve zemininiz terazili ve gönyeli değilse ürünü doğru yerleştirmek ve sağlam şekilde kullanabilmenizi sağlamak için silikon uygulaması mecburen artar.

Duş kabinimin fitillerinin zamanla sararmaması için ne yapmalıyım? Sararan fitilleri nasıl temizleyebilirim?

Renkli şampuanlar ve saç boyaları fitilleri zaman içerisinde sarartabileceği için bu tür sararmalara karşı çamaşır suyu katkılı deterjanlarla temizlik yapabilirsiniz. Çok fazla deforme olmuş kabin fitillerinin değişimi konusunda ise yetkili servislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kullandığım MDS (veya kompakt duş ünitesi / masajlı kompakt kabin) masaj jetlerindeki su basıncını yetersiz buluyorum. Jetlerin kaç barda çalışması bekleniyor?

Masaj özelliği için önerilen basınç aralığı 3-6 bar'dır.

Tepe duşumdaki yağmurlama özelliğinin su basıncını yetersiz buluyorum? Nozüller minimum kaç bar su basıncında çalışmalıdır?

Tepe duşlarının masaj özelliği bulunmadığından yağmurlama özelliğinin su basıncı yüksek değildir. Tepe duşu, doğal yağmur etkisi ile durulama amaçlı kullanılır. Ayrıca su çıkışı sağlanan nozül sayısının fazla olması ve suyun geniş bir yüzeye yayılması sebebiyle basınç etkisi azalır. Verimli kullanım için 3-6 bar basıncı yeterlidir.

Duş kabini camlarım zamanla sarardı, neden olmuş olabilir? Ne şekilde temizleyebilirim?

Kabin camları zamanla renk değiştirebileceğinden en geç ikinci duştan sonra sabun artığı ve kir kalıntılarının uygun yöntemlerle temizlenmesini öneririz. Çizgili camlarda kuru ya da nemli bez ve camsil, desensiz camlarda çamaşır suyu katkılı deterjanları kullanabilirsiniz.

Satın almak istediğim herhangi bir ürünün (duş kabini, küvet, duş teknesi, spa) tesisat alt yapıma uygun olduğundan nasıl emin olabilirim?

Ürünün teknik föyünü veya teknik çizimini sipariş öncesinde satış noktalarından temin edebileceğiniz gibi yetkili servislerimizle de iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Satın almak istediğim ürün tesisatıma uymuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Tesisat değişikliği hakkında yetkili servislerimizle iletişime geçerek tespit yaptırmanızı öneririz. Mekan uygunsa yetkili servisimiz ürünün teknik özelliklerine göre tesisatı uygun hale getirecektir. Tesisat değişikliği mümkün olmayan durumlarda ise mevcut tesisatınıza uygun ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kompakt duş kabinimin bulunduğu yerde radyo çekmiyor, nasıl bir çözüm bulunabilir?

Radyo özelliği bulunan kompakt kabinler, FM dalgalarının algılanabildiği noktalarda radyo özelliğini aktif halde kullanabilir. Ancak kabinin bulunduğu noktada sinyal zayıf kalıyorsa, harici olarak yükseltici anten kurulumu ile çözüm üretebilirsiniz.

Kompakt duş ünitem kenarlardan su kaçırıyor? Neden olabilir?

Ürününüz doğru monte edilmemiş olabilir ya da sızdırmazlık fitillerinde bir sorun olabilir. Doğru tespit ve müdahale için yetkili servislerimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Kabin panellerimde sallanma meydana geliyor, çok sağlam gelmiyor. Nasıl düzeltilebilir?

Banyonuzun zemin/duvar terazisinde herhangi bir eğim varsa, klipsiz panellerde sallanma meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda sizin onayınızla, yetkili servisimiz panel alt eteğine bir destek ekleyerek panelin hareketini minimum seviyeye düşürebilir.

Küvetimin montajı yapıldı, ancak panelin bir tarafı yere basarken, bir tarafı havada kalıyor. Bunun sebebi nedir?

Banyo zemin eğiminin bozuk olması veya ürün montajının yetkisiz tesisatçılar tarafından eksik ve yanlış yapılmış olması halinde bu durumla karşılaşmanız olasıdır. Doğru tespit ve müdahale için size en yakın yetkili servisimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Flat duş teknesi ne demek?

İç hazne derinliği sığ olan (en fazla 6 cm derinlik) duş teknelerine Flat duş teknesi denir.

Düşük döşeme ne demek?

Düşük döşeme, ıslak hacim pis su temiz su vb. tesisatların rahatlıkla geçmesini sağlayabilecek normal zeminden 20 cm düşük (derin) olan alanlara denir.

Düşük döşeme olmayan zemine Flat duş teknesi montajı yapılır mı?

Flat özellikli duş tekneleri ayak ve panel opsiyonu ile bitmiş zemine montaj yapılır. Yerden yükseklik ve alt yapı hazırlığı için teknik dokümana bakabilirsiniz.

Küvet ve duş tekneleriniz neden akrilik?

Dayanıklı, hafif, hijyenik, yalıtkan olması; montaj, temizlik, bakım ve onarım kolaylığı sunması; minimum ısı kaybı, solmayan renk (camsı yüzey) ve kolay hidromasaj uygulaması sağlaması nedeni ile ürünlerimizde akrilik malzemeyi tercih ediyoruz.

Küvet ve duş teknelerinize VitrA Clean özelliği uygulanabilir mi?

Küvet ve duş teknelerimizde kullandığımız akrilik malzeme zaten su tutmama özelliğine ve camsı yüzeye sahiptir. Bu nedenle ekstra VitrA Clean özelliğine ihtiyacınız kalmıyor.

Küvet ve duş teknelerinin üretim sürelerinde neden farklılıklar var?

VitrA küvet ve duş tekneleri sipariş üzerine üretildiği için termin süreleri farklılık gösterebilir.

Küvetimi çıkarıp duş teknesi yaptırmak istiyorum, olur mu?

Küvet çıkartılarak duş teknesi montajı yapılmak istenilen projelerde, mevcut mekânın tesisat sistemine bakılarak uygun ürüne karar verilmelidir. Banyonuzda 16 cm düşük döşemeye sahipseniz Flat duş teknelerini tercih edebilirsiniz. Eğer düşük döşeme mevcut değilse monoblok veya panelli ve ayaklı duş teknelerini öneririz.

Küvetlerin hepsini görmek istiyorum. Nerede görebilirim?

Zengin Vitra-Artema ürün çeşitliliği nedeniyle tüm ürünleri mağazalarımızda teşhir edemiyoruz. Mağaza teşhirlerimiz çoğunlukla daha kısa sürede temin edilebilen, stoklu ve çok satılan ürünlerimizi sergileyecek şekilde tasarlandı. Teşhirde yer almayan ürünleri de kataloglar ve internet sitemizden inceleyebilir, sipariş vererek mağazalarımızdan satın alabilirsiniz.

Ön panellerinizin malzemesi nedir?

Ön panellerimiz 3.2 mm akrilikten imal edilir.

Polyester malzemeden yapılmış panellerin ne gibi dezavantajı olabilir?

Polyester panellerde gövde ile panel arasında zaman içinde renk farkı oluşabilir. Akrilik malzemeden üretilmiş küvet ve panellerde renk farkı oluşmaz.

Akrilik kalınlıklarınız nedir?

Ürünlerimizde; 170x75 cm'ye kadar olan dikdörtgen küvetlerde 4 mm, 170x75 cm ve üzeri tüm ürünlerde 5 mm, ölçü farkı olmaksızın tüm köşe küvetlerde 5 mm, duş tekneleri ve panellerde 3.2 mm kalınlığında akrilik plaka kullanılır.

Monoblok duş teknesi nedir? Avantajları nelerdir?

Montajında ekstra panel ihtiyacı duyulmayan, kendinden panelli duş teknelerine monoblok duş teknesi denir. İç derinliğinin sığ olması, bitmiş zemine kolay montaj uygulaması, 90 mm çaplı sifon kullanılması sayesinde suyun hızlı tahliye edilmesi gibi avantajlara sahiptir.

Kompakt kabinlerinizin banyoma sığması için tavan yüksekliğinin ne olması gerekir?

Banyonuzda en az 2.30 m tavan yüksekliğine ihtiyaç vardır.

Ayak sistemleri paslanır mı?

VitrA'nın yüksek kalite standartlarına göre üretilen ayak sistemleri, daldırma galvaniz kaplandığı için hem iç hem de dış yüzeyi galvaniz kaplanmakta, ayrıca üzerine statik (fırın) boya uygulanmaktadır. Bu sebeple paslanma riski hemen hemen hiç yoktur.